Özgün-Makale-Nasil-Yazilir

Özgün Makale Nasıl Yazılır ?

Özgün makale nasıl yazılır

diye önceki makalelerimi okuduysanız, googlede üst sıralara çıkmak istiyorsanız en büyük kozunuzun Özgün Makale olmasını defalarca söylemiş bulunmaktayım. Yani öncelikle özgün makale yazmak istiyorsanız en basitinden elinizle yazın 🙂 yani kopyala yapıştır yapmadan yazın. Bunun hem sizin klavyede kendinizi geliştirmenizde, hemde bu tür işlerde daha kaliteli bir içerik çıkarmada yardımcı olacaktır.

Özgün makale yazarken mantıksal olarak yapmanız gereken şunlardır; Düşünün, makale yazmanız 1 saat, 3 saat sürebilir ama ne kadar kaliteli bir içerik çıkarmak istiyorsanız o kadar uğraşmanız gerek. Ben ilk makale yazarlığına başladığım zaman makale yazmam en fazla 5 dakikamı alıyordu. Nedeni ise yazıcağım makaleyi googlede aratıp ilk siteye girip ordakilerin yarısını kopyalayıp yapıştırarak, geri kalanını ise elimle makalenin aynısını bakarak yazıyordum. Şimdi ise yazdığım her harfi düşünerek ve hissederek yazıyorumki sizlere daha kaliteli bir içerik sunabilmek için. Sizlerede tavsiyem bu yöndedir, yazmayı sevmeyi öğreneceksiniz.

ozgun-makale-nasil-yazilir

ozgun-makale-nasil-yazilir

 

Özgün Makale Nedir ?

  • Özgün makale, googlede genel olarak yapılmış olanın dışına çıkmaktır. Yani bazı kolaya kaçan blog yazarlarının kopyala yapıştır yapma ile bir yerlere gelebileceğini sanıp aslında dahada dibe batmasının tam olarak zıt’tıdır. Siz özgün makale yazar iseniz, günlük makale girerek, güncel makaleleri girerek, kendiniz başka sitelerden içerik almadan kendi düşünceniz ve hissettikleriniz ile yazarsanız bunun adı özgün makaledir.

 

Özgün Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Makalenizin en az 300 kelime olmasına özen gösterin.
  • Makale içi fotoğraflar, videolarda “Başlık, Altyazı, Alternatif Metin, Tanım” kısımlarını kendinize göre yani makalenizin başlığına göre doldurup, diğer resim ve videolardan 1 kelime bile almamaktır.
  • Türkçe kullanımınıza dikkat edin. Türkçe harflere, kelimelere, cümlelere telafuzlarına dikkat edilerek yazmanız gerek. Google bunlara bile dikkat etmekte.
  • Yazım kuralları ve noktalamalara, sembolleri kurallarına göre yazmanız.
  • Etiketlerinizin makale başlığı ve içerikleriyle ilgili olması gereklidir.

 

Özgün Makale İncelikleri Nelerdir ?

  • Öncelikle özgün makalenize bir seo uyumlu makale olarakta yazarsanız yapmanız gereken arkanıza yaslanıp makalenizin googlede üst sıralara çıkmasını izlemenizdir.
  • Özgün makalenizde çoğunlukla yazıya önem gösterip resimlere yazılardan daha az önem vermeniz gerekmektedir.
  • HD yani Wallpaper fotoğraflar ve HD kalite videoları makalenizde paylaşırsanız google bunu sever ve sizi üst sıralara taşır

 

 

 

UMARIM SİZLERE YARARLI VE FAYDALI BİR MAKALE OLMUŞTUR, OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. 🙂

 

 

21 Adet Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın